YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lupkanje u motoru

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

27032010

Počalji 

lupkanje u motoru Empty lupkanje u motoru




ne znam dali sam postavio temu na pravo mesto, vi izbrisite ako smeta necu se ljutiti,ali imam problem i treba mi pomoc,uradjena mi je generalna na motoru ali kad auto radi na leru cuje se neko lupkanje,majstor kaze da je to neko aksijalno setanje bregaste i da je to normalno i da nije strasno mene uzasno nervira,i htyeo bi da se otarasim tog zvuka,i nikako paljenje da ustelujemo da valja uvek se cuju po malo ventili a i desava mi se da se razvodnik sampomeri ne znam sta da radim a strah me da ceo posao ne ode u propast

POMOC ??????????????? I love you
stevdzan
stevdzan
Web master
Web master

Broj poruka : 1173
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 39
Lokacija : kraljevo
Raspolozenje: : udri brigu na veselje

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

lupkanje u motoru :: Komentari

avatar

Počalji Sub Mar 27, 2010 6:33 pm od vanja

Tebra pisi normalnim slovima,a ne tim crvenim Very Happy

Uzmi list papira i dok auto radi stavi ga na auspuh..ako primetiš da auspuh povlači papir unutra,znači da nešto nije u redu sa fazom paljenja,(moguće da ti je zupčasti kais preskočio za jedan zub,ako ti se auto nekad ugasio pa si ga ponovno upalio na kvačilu ili ako si ga palio na guranje..),što za posledicu ima vibraciju motora na malom broju obrtaja tj, najbolje se primeti na leru da se čitav motor trese. Proveri ulje,(ono šta kažeš da lupa), i proveri da li ti rade svi cilindri..

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sub Mar 27, 2010 6:54 pm od yugo

Stevdza pise crvenim u stilu ferarija, jeli stevo Very Happy
Majstor te nije izlagao da nije strasno., ali setanje bregaste nesme da postoji!!! Prihvati to kao cinjenicu da je tako, al nije do bregaste sigurno. Sve se desava zbog loseg goriva sa malo oktana fabricki iz Panceva. Nista ne mozemo da promenimo osim da se molimo da NIS ulaganjem i restrukturiranjem, podigne kvalitet prerade. Vec je najavljeno da se prestaje sa proizvodnjom supera tj.MB.
MB je strasno prljav, a jedino sta mozes je da predjes na BMB pa da proveris kako se ponasa. Takodje mnogo zavisi i od toga na kojoj pumpi sipas gorivo. Ja iskljucivo sipam na EKO pumpi u Nisu. Probaj da promenis pumpu pa da vidis da li ima razlike.
Kupi pojacivac oktana, sipaj ga, nakon toga sipaj benzin, to se lepo izmesa, i onda probaj da vidis ima li istih desavanja.

Poz

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Ned Mar 28, 2010 12:56 am od stevdzan

]Ferrary je FErrary bravo kolega pun pogodak,ne znam sta cu mu oce da radi fiberka i gotovo,sta god sam do sad uradio nista me ne slusa kao da je auto proklet sve mora po dvaput da se radi,nesto moram da smislim pod hitno probacu kod ovog drugog majstora da mi on nasteluje kad mi bude stavijo dvogrli karb,valjda ce biti dobro,jedan calov prijatelj isto neki mehanicar mi je rekao da moze da me zeza razvodnik posto se sam pomerio dvaput da blokira,?

a jel treba da se radi neka korekcija da bi sipao bmb u kola,i oce li mi skoditi autu ako sipam njega???

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Mar 28, 2010 2:12 am od yugo

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Ned Apr 04, 2010 3:04 pm od stevdzan

ne rekoste mi sta treba da se uradi na kolima da bi presao na bezolovno gorivo

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Apr 04, 2010 4:47 pm od yugo

Sipas i ne mislis nista nece da mu skodi, cak ce taj karb manje da se prlja i redje cisti obzirom da je BMB mnogo cistije gorivo. BMB ima tendenciju da isparava, pa je bitno da je cep rezervoara dobar, da dobro dihtuje a to vazi i za sva crevca, to je to.

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pon Apr 05, 2010 10:34 am od stevdzan

hvala drugu,sad mi ostaje da sredim poklopac rezervoara posto mi je to slaba tacka na kolima,jebiga to mi promaklo kad sam radio limariju,i ostao onaj stari tip a on ne dihtuje jel imam univerzalni cep,al mora to da resim pod hitno

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pon Apr 26, 2010 12:57 am od stevdzan

doktore kad krenes za kv ponesi alat da resimo problem




a u a;at dodas i fiberku u slucaju da ne resimo problem Twisted Evil

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Apr 27, 2010 11:49 pm od stevdzan

nesto sam razmisljao,mozda meni neka plocica nije stavljena kako ttreba pa mi neki ventil nije ustelovan bas najbolje pa dolazi do tog lupkanja i nemoze da se usteluje paljenje bas najbolje

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Apr 28, 2010 4:02 am od yugo

Daleko sam ja od doktora....ej lupka i kod mene, nemoj se sekiras, znam da nisu ventili, kod mene su obradjivani, pa polirani, pa svi sicevi temeljno odradjeni, auto ide pa se isto cuje lupkanje.
Obzirom da je motor skoro radjen navrni do majstora da ti proveri, jer to lupkanje ventila ili detonacije. Desava se da sic izadje pa se setka unutra i dzoinguje, nista nije nemoguce, ali auto ti je skoro radjen, ubedjen sam da to nema teorije.

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Apr 28, 2010 9:47 am od stevdzan

ko ce ga znati vise nikom nista ne verujem misim cast izuzecima ali ovi ovde moji zemljaci su tolko tupavi za ove nase zelje i prohteve,a oni koji znaju naplacuju kao da su popili svu pamet sveta

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Apr 28, 2010 8:55 pm od Ivan

braticu odi ti do majstora da ti proveri ventile i kad vec ides dotegni malo bregastu tj kuciste pregaste,trebalo bi da budu srafovi stegnuti na 4,5 do 5 kila,e onda da ti nasteluje ventili i paljenje na kraj posle toga nebi smeli da zvone,a za razvodnik ako se pomera imas luft u vreteno rasturi ga,izvadi caure donju i gornju one su mesingane i odnesi vreteno i caure kod strugara da ti napravi druge i nema vise luft ... moj neki savet a ti sad vidi kako ces... pozzz

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Apr 28, 2010 10:48 pm od stevdzan

hvala na savetu nesto ce da smislimo inace i ja proglasavam naziv krssssssssssss ako se ne ljutis za autorsko pravo

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Apr 28, 2010 11:46 pm od Ivan

daj brate mani se ja vozim krs ne ti,nemoj da gubis nadu sve ce da se sredi samo polako... javi kako napredujes i kakvi su rezultati hocu da pomognem kolko mogu ebes majstori Wink

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Apr 28, 2010 11:50 pm od stevdzan

nista onda moram da uzajmim moment kljuc i da sam to stegnem i izproveravam inace odose crvedaci u nedogled svi capnu budjelar po malo a niko ne pomaze hhhhh

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Apr 28, 2010 11:57 pm od Ivan

riki pitao nekog nazovi ga majstora da mu skrati rucicu menjaca na yugo i da je biksnuje a majstor kaze hiljadarka Very Happy mamu li im lopovsu !!!!! ako ti je vec radeo motor nebi trebalo da ti naplati dotezanje i proveru ventila i eventualno stelovanje,stelovanje neces moci sam treba ti mikrometar i plocice... a jel zvone na plin ili na benzin i pod optercenje kad ga malo nagazis ili na ler ?

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Čet Apr 29, 2010 12:15 am od stevdzan

ma nece on nista da mi naplati jel mi je motor radio fraj ortakov cale,nego sto ne mgu da se natezem snjim te nema vremena te to je do benzina te ovo te ono a nece da naplati a zavlaci ovo ono,sad kad je bio prvi servis ja otiso na zamenu ulja i na dotezanje dlave on kaze da smo stavili neki silikonski dihtung koji ne treba dase doteze doduse kad sam ga kupovao jesam ga lepo i platio al ja tu ne mogu da povatam konce i konopce ovog jednog jurim treba karb da mi sklopi dobar majstor al radi u biji i ne stize da sljaka tako da fakticki trcim za svojim repom,a da cuju se ventili kad naglo dodam gas neki put kad na vecem broju obrtaja saltam u manji stepen prenosa ,i to sve na benzin plin nemam jos uvek,i to i na mb i na bmb isti djavo,a lupkanje se cuje konstantno

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Apr 29, 2010 12:31 am od Ivan

veliki ti stepen predpaljenja ako imas platine napisacu ti kako da proveris i sam da nastelujes a ako je elektronsko mora na stroboskop jbg... u svakom slucaju javi koje paljenje imas ? i glavu i bregastu si trebao da dotegnes posle 1000 km i da ti tad proveri ventile al jbg... vidi za ovo pa pisi...

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Čet Apr 29, 2010 1:09 am od stevdzan

elektronac
pa i ja sam mislio
da treba al cujes
sta kae covek,a paljenje stelovano sto puta na stroboskop
na dest stepeni cini mi se ako ne gresim

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Apr 29, 2010 8:44 pm od Ivan

hmm... ako imas luft u vreteno paljenje ti seta i pomera se zavisno od obrtaja 100% sam siguran ! proveri prvo vreteno dal ima luft ako nema onda cepaj na proveru ventila. ako ima luft Zapamti koj ti je ler i obelezi razvodnik gde je bio,odlabavi ga sa 13 kljuc i okreni u pravcu kazaljke na satu za 3,4mm pa ga probaj negde da vidis dal ce da zvone kad ga nagazis ali ne diraj ler gas da bi posle mogo da vratis paljenje gde je bilo ! ja bi tako uradeo s moj krs tj tako i radim kad me sexa, e sad ti kako zelis to ti je neki moj savet... e da pre bilo kakvog skidanja bregaste itd ovo ti je najlakse da prvo proveris sam ako ne daje rezultat tek onda kod majstora za ventili...

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pet Apr 30, 2010 11:09 pm od stevdzan

sta nu dodje vreteno jel to na razvodniku ili sta,????

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pet Apr 30, 2010 11:14 pm od Ivan

vreteno ti je gde kacis razvodnu ruku na razvodnik ako tu ima luft u tu osovinu badava ga stelujes... razume li me sad za vreteno ?

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pet Apr 30, 2010 11:22 pm od stevdzan

primljeno k znanju,al sacekacu nebija da dodje u nedelju da pokze prstom hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh u svileno kosuljce

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pet Apr 30, 2010 11:23 pm od Ivan

hehehehe ako braticu svi smo tu da se pomognemo ko kome i kolko moze Wink

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu