YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prepravka kartetera

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

28092010

Počalji 

Prepravka kartetera Empty Prepravka kartetera




Kao sto sam naslov kaze ima li neko iskustvo,da je cuo,vido kako je neko preradjivao karter na ova nasa vozila,problem je u tome sto kad udjem u neku desnu malo ostriju krivinu upali mi se lampica za ulje,moram na kvacilo da se smiri motor i ugasi se posle 10-ak sekunde,ulje je na max ali sigurno sve pobegne usled inercije na levu stranu suprotno od pumpe tako da ona ostane na suvo.
Ako neko nesto zna nek pise pa da ga skidam i da mu pravim neku komoru unutra Very Happy
Ivan
Ivan
Facebook ADMIN
Facebook ADMIN

Broj poruka : 1243
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 37
Lokacija : nis

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

Prepravka kartetera :: Komentari

stevdzan

Počalji Uto Sep 28, 2010 1:25 pm od stevdzan

pa po mome nekom misljenju tu samo da se skine karter i da se navari parce aluminijuma unutra da bude kao pregrada i da bude rupicasto da ulje moze da prelazi iz jedne strane u drugu a pritom pri naglim tim manevrima da ne moze odjednom sva kolicina da prodje ja bi tako nesto uradio,
meni s3e na yugce to nikad ne desava,takav problem nisam imao

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Uto Sep 28, 2010 3:28 pm od Gost

nemam pojma,ni meni se to nije desavalo...a sve sto sam nasao o zadatoj temi je ovo:

Prepavka kartera(dovarivanje dodatna tri mala tanka na njega sa vratascima tako da zadrzavaju ulje pri ubrzanju/kocenju i naglom skretanju kod pick-upa za uljnu pumpu-BIG WING SUMP).
mislim da bi samo trebalo da se pogleda i bilo bi jasno,kao stevdzan sto kaze ubacis pregradu i mozda jos jedan mali tank,cisto da stane malo vise ulja i ,da drzi visak.

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Sep 28, 2010 4:06 pm od stevdzan

pa to je to nema tu neke filozofije velike samo mora da budu protocne pregrade da bi pumpa dobivala dovoljnu kolicinu ulja

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Sep 28, 2010 7:02 pm od Ivan

Hvala drugari moracu nesto da mu radim al aj na prolece sad imam neke druge zebancije da mu radim,neka je ova tema nemo neko da je obrise cu ga utepam Smile

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Sep 29, 2010 2:23 am od stevdzan

jeli ivco posto primetih da samo ti ima\s taj problem a mi drugi sa taj kecev motoe nemamo tu problematiku da tebi nije pumpa za ulje malo dotrajala pa ne pravi pritisak kako treba u tu levu krivinu pogotovo sto ti ulje na maximum,meni stoji manje od maximuma i nikad mi se lampa nije upalila a vozilo se do granica dozvoljenog

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Okt 14, 2010 10:55 pm od Gost

Druze pomirisi ulje!Moze da se desi da ti je pukla membrana za gorivo na pumpi i da pusta gorivo i razredjuje ulje! Imao sam taj problem sa istim simptomima!

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pet Okt 15, 2010 1:26 am od Ivan

membrane,pumpa sve je tu ok,mislim i da nemam benzin u kola pojma neam a ulje nema da mirise na gorivo pre neki dan sam ga gledao,na prolece ga prepravljam...

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Pet Okt 15, 2010 2:09 am od yugo

Jedno pitanje, koje ulje koristis, uvek zaboravim da te pitam?


Prvo izmeri koji pritisak pumpa za ulje baca, ako imas uslove za to. Ako ne svrati u neki servis i pitaj kolko kosta da ti izmere. To nesme da bude skupo. Vrednosti ce sve da ti same kazu, u kom smeru da ides. Ako je radjena generalna (sta god i KO podrazumevao pod tim), a pumpa nije menjana, ta pumpa je isterala svoje odavno.
Ovo su ti simptomi kad pumpa ne valja.
Takodje simptomi mogu biti i ti da ti je karter pun mulji, blata i koje cega koje se nahvata pri dnu, pa kad gledas sipku ulje je na max, ali realno nije i nemas dovoljno ulja zbog mulja i blata od loseg ulja koje isparava i pretvara se u blatiste.


Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pet Okt 15, 2010 12:46 pm od Ivan

Karter sam cepao prosle godine na led,tad sam ga skidao,ocistio i cale ga zaletovao tako da je to s mulj ok,imao je neki vrlo mali talog na dnu ali onako speknuto,ulje imam 15/40,ja sam kola uzo sa odradjenu generalnu tj posle 20000 je doso kod mene i ja sam preso s njim sigurno 80000 tako da jedino pumpa sto ti kazes cu se igram na prolece s nju il cu uznem novu il pravo kod racu Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pet Okt 15, 2010 7:45 pm od stevdzan

ja i dalje sumnjam na pumpu i mislim da bi sto pre trebao to da vidis da resis pametnije ti je nego da kukas posle da je do neceg drugog svima bi se palila u krivini al posto se pali samo tebi proveri pumpu mozda je na izdisaju

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pet Okt 15, 2010 11:34 pm od Ivan

Razgovarao sam sa nebyta malopre on je stari lisac,cu se sexam sa pumpu al na prolece koj ce mi djavo sad da je mrckam ide zima...

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sub Okt 16, 2010 12:35 pm od stevdzan

doduse i onako ce na mirovinu sad kad im das dozvolu hh

Nazad na vrh Ići dole

Marko.Tuning

Počalji Pon Okt 18, 2010 5:38 pm od Marko.Tuning

dodatna pregrada nema potrebe, da je trebala konstruktor motora bi je stavio, zar ne?
ako je stavis, mozda privremeno rasis problem, ali to nije uzrok problema koji tvoj auto ima.
da su ti propale membrane za pumpu za gorivo, nivo ulja u motoru znatno bi se povecao.
pritisa ulja nije na odmet da izmeris. ako je dobar onda ti je automat pritiska ulja, a ako ne onda imas viseuzroka.
kad skines karter proveri cedilo pumpe za ulje da nije zapuseno, i skini polutke lezecih i letecih i premeri kolena radilice.
ako zamenis pumpu ili ne, obavezno zameni medju-zubcanik (on pokrece razvodnik palenja i pumpu za ulj...

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pon Okt 18, 2010 6:29 pm od Ivan

Zupcanik za pumpu i razvodnik sam skoro menjao ima mozda godinu dana on je ok,a za ove polutke oko letecis i lezecih nesto mi bas nije jasno sta tu treba da skidam odozdo i da premerim... ?

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Uto Okt 19, 2010 12:17 am od yugo

Jesi ti to menjao ali mislim da je polovno, mozda i gresim?
Ce ti dodje tebi Raca glave vidim ja Smile
Salu na stranu, jer si izmerio pritisak? Ajde odradi to i pisi sta se desava.

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Okt 19, 2010 12:45 am od Ivan

Merim pritisak na prolece nemogu sad da se zezam s to,samo jedno malo da kazem,oni novi kablovi sto sam kupio ubila me svestruja na njih i idalje nece radi pocinje da trokira na 3000 o/min i drugar mi donese polovni original vw kablovi cale njegov doneo iz austriju i kapu bosh isto njegu i krs sad radi ko sat...
Ovi kablovi prvi put vidim,na svecice mora da se skinu kapice da bi kabli upao,ali sad nema ni na radio da mi puckaju zvucnici kad radi motor a na oni moji novi kablovi pucali su ko ludi Very Happy
MALA PRIVREDAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole

Marko.Tuning

Počalji Uto Okt 19, 2010 3:52 pm od Marko.Tuning

lezeci i leteci lezajevi radilice (leteci su velike pesnice na klipnjacama, a lezeci da kazem da drze radilicu za blok motora). . .

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Okt 19, 2010 4:59 pm od Ivan

Ma to znam Wink
Al sta tu treba da merim na leteci i lezeci lageri ?

Nazad na vrh Ići dole

Marko.Tuning

Počalji Uto Okt 19, 2010 5:11 pm od Marko.Tuning

lazajevi sa ne mere nego precnik radilice gde klize lezajevi.
to ti pricam zato sto, ako su lezajevi ili radilica istroseni mozes imati takvih problema tolerancija izmedju precnika radilice i precnika lezaja treba da je od pet do sedam stote od milimetra (nemoj me drzati za rec) za tanak sloj ulja, ako tu ima vise tu se gubi pritisak ulja.
koje ulje si sipao (od kojeg proizvodjaca)

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Okt 19, 2010 5:49 pm od Ivan

pa treba mi mikrometar da to izmerim ili moze i sa subler koji meri u stoti deo milimetra ?
Ulje mi je 15/40 sa gas.
A sve ovo mogu da uradim tek na prolece kad skidam karter,i jos nesto-zmedju precnika radilice i precnika lezaja jel kad je tu veca tolerancija jel kasnije gasi lampicu za ulje kad upalis motor ?

Nazad na vrh Ići dole

Marko.Tuning

Počalji Uto Okt 19, 2010 6:04 pm od Marko.Tuning

ne naprotiv ako je veca tolerancija(razlika izmedju precnika radilice i precnika lezajeva) nece je gasiti mora da bude tacnaod pet do sedam stotih. ako je vise nece da gasi lampu.
specijale za obradu kod zastave su PRVA 0.25 milimetra (25 stotih), zatim DRUGA 0.50milimetra i TRECA 0.75milimetra..
da li me razumes?
pusti to ulje za gas, probaj Optima (crna flasa u obliku valjka). . .

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Okt 19, 2010 7:23 pm od Ivan

Pa ja sam cuo,cisto pricamo kad pocne kasno da gasi sijalicu za ulje da je tad stradalo ovo sto mi ti pricas...
E sad kod mene gasi odma taj problem sa ovim motorom nisam imao,nekad sam vozio 45-ica pocala je kasno da mi gasi lampicu,ja ga prodam i taj manijak,mladji decko je uzo sigurno ga poceo ganja i posle nedelju dana mu pukne radilica.
Na prolece cu da se igram s to da rasturam i da premerim tekst ga neka ovde da ne bude da si badava pisao pa da mi pises opet Wink
U svakom slucaju hvala ti puno,a za ulje ce vidimo Smile

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Okt 19, 2010 11:09 pm od stevdzan

ma samo selenija gold 10/40 i nas kako lakse dise,a plin baci bolje jednom vozi kola ko covek a ne ko puz svaki dan,zbog plina ti se i pali u krivini lampica xaaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxa IVCO BRAT MOJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Okt 20, 2010 1:30 am od Ivan

Hahhahahah opravi me ti Smile Ej necu mnogo da pricam za plin bolje cu si cutim....

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu