YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pomoc oko motora

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

28092010

Počalji 

pomoc oko motora Empty pomoc oko motora




SASA 89
ovako...: motor 55" lepo je radio i od jednom kad je vruc motor ili ujutru jednom kad upali drugi put nece vergla u prazno... zamenio sam svecice kablove razvodnu ruku razvodnu kapu platine...sve oko paljenja. Remontovao anaser sve mu novo stavio zamenio ulje sipao i adetiv da bolje radi, karburator remontovan sve stavljeno novo nastelovano sve po propisima...al auto i dalje isto se ponasa ladan upali iz prve kasnije, nema sanse da se na anaser upali na gurku upali na pola metar.... neznam vise sta da mu radim...Pomozite....Pozzzz
Ivan
Ivan
Facebook ADMIN
Facebook ADMIN

Broj poruka : 1243
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 37
Lokacija : nis

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

pomoc oko motora :: Komentari

Ivan

Počalji Uto Sep 28, 2010 11:14 pm od Ivan

A kako ti vrti anaser jer ima snagu ili je izgubi posle to prvo paljenje ?
Kako vuce,imas li vakum na razvodnik,kondenzator kakav je i cije platine imas ?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 29, 2010 12:11 am od Gost

Kakve platine na 55?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 29, 2010 1:57 am od Gost

na 55 nije elektronsko kod svakog auta

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Sep 29, 2010 2:12 am od stevdzan

kakva je kompresija na autu

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 29, 2010 2:29 am od Gost

^^^to sam hteo i ja da pitam Smile)))

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Sep 29, 2010 2:34 am od stevdzan

to izmerite sve ce da se samo kaze

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 29, 2010 4:17 am od Gost

Platine stvarno neznam cije su u prodavnicu sam ih uzeo....anaser imas pravo kao da izgubi malo snagu kad kasnije vrti....a za kompresiju sutra cu bas da izmerim.... pa cu da javim.... vakum nemam... a vuce solidno, bas solidno....

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Sep 29, 2010 10:19 am od yugo

vidi da stavis drugi alnaser pa da probas, deluje kao automat alnasera, iskljucivo stavljaj iskrin

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Sep 29, 2010 12:34 pm od Ivan

Proveri za svaki slucaj masu na sasiju i menjac i plus na automat mozda je slab kontakt ili ti oksidirale zice i nema snagu da vrti posto kazes da si ga skoro remontovao,jel ste mu menjali cetkice unutra ?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:07 am od Gost

kompresija je dobra... jesam stavio sam nove cetkice u anaseru... provericu i te kablove za masu za + sa sve proverio svi su kablovi dobri za masu nisam.... a pitam se jos da nije do alternator da mi ne puni dovoljno pa da nema snagu akumulator da zavrti... jer ja kazem da on prvi put samo upali a tad se akumulator po cemu noc puni... da mozda nije to....

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:09 am od Ivan

Kako to mislis po celu noc akumulator puni ?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:13 am od Gost

pa punim ga po celu noc,na ispravljac....

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:15 am od Ivan

Hm... ma nemoguce da ga on tolko iscrpi za jedno verglanje,nemoj da mu otkacujes klemu dok radi motor ce izgoris diode u alternator,uzni unimer i izmeri mu napon na kolko radi pod svetla pa javi.
Na kolko stepeni ti je nastelovano paljenje ?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:19 am od Gost

Paljenje nemam poima gde je nastelovano... sa strogoskop je stelovan... a moguce da su didode otisle puni 13.1 kad ukljucim svetla a kad ih ugasim 13.5 cim ugasim kola stane na 12.5 a kad verglam ide ispod 11.0 .... a posle i malo verglanja ode na 9.0 volti

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:24 am od Ivan

hm... malo ti to puni,koje sijalice imas u farovi ?
Ma proveri ti tu masu kakva je i ocisti lepo onu buksnu sto ulazi u alternator i ide na klemu za + na akumulator moze i tu da bude slab kontakt.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:28 am od Gost

2X90W realna snaga, neznam tacno koja je marka... ok sutra cu da proverim kleme kablove sve... ako nije to pravac kod majstora da mi promeni sve u alternator da puni preko 14 valjda cu tako resiti problem... iskreno se nadam da je do neki kabal ili alternator sobzirom da on lepo radi lepo vuce i pali na pola metar na gurku...

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:32 am od Ivan

Mislim da ce ipak masa da bude....

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:35 am od Gost

iz tvoja usta u bozije usi, da je samo to....Razz ako je samo to imas veceru od mene....Very Happy

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:38 am od Ivan

Ako je samo to pa ida nije to ti malo cesce da dolazis na forum,nemoj si ko pojedini samo kad im nesto crkne ovde traze majstori i pomoc,nemoj pogresno da me shvatis najiskrenije ti kazem dolazi malo cesce vidis kako ovde drugari hoce uvek da pomognu nemora kucamo samo kad nesto crkne Wink
Javljaj sta si uradeo pozzzzzzz

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:45 am od Gost

Hocu sad imam vreme.... javicu dalje kako se odvija situacija.... i hvala u svakom slucaju....

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 1:47 am od Ivan

Nema na cemu uvek Wink

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Čet Sep 30, 2010 5:08 pm od stevdzan

koliko ti je star akumulator da nije do njega pa tako varira sa strujom ili mozda regler pa ne ujednacava napon

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Čet Sep 30, 2010 8:08 pm od Gost

akumulator nov jos je pod garancijom... provalio sam sto mi tesko pali tj nije hteo da vuce, presisuje crevo za povratno gorivo je zapiseno.. moram da stavim kompletno novo....a za struju sad sam bio kod majstora tj elektricara i premerio je sve kao kabal za masu nije malo valjao to zameni ocisti i rece mi da bi sad trebalo da bude sve ok da samo napunim lepo akumulator i da se lepo radi.. max mi pokazuje da puni 13.70 kaze majstor da je izvuko max sto moze vise od to ne moze da puni takav regler nov na alternator.... tako da videcemo sutra, punicu ga nocas, pa cu sutra da vidim dal je bolje ili ponovo da ga vozim kod majstora....

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Čet Sep 30, 2010 8:26 pm od Ivan

Masa Wink

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu