YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko moze motor da predje

Ići dole

31082010

Počalji 

Koliko moze motor da predje Empty Re: Koliko moze motor da predje




Mozda vama deluje glupo, ali ja bih hteo da vidim koliko ovaj motor moze da predje.
Cale je svojevremeno, dok je vozio Yugica, menjao ulje na 3-5000km.
Mehanika nije pipnuta, a na satu je 138 000km. Radi mirno, ne trese.
Menjani su samo delovi koji se menjaju po preporuci fabrike (kocnice, filteri, kaisevi, sajle...).
Ulje promeni boju tek posle 3500-4000km.
Lamela jos fabricka. Pali ,,na pola kljuca".
Znaci on radi sve lepo, ide 135 km/h na plin (od 120 tesko navlaci).
Mozda bih i menjao motor odmah, to mi je velika zelja, ali hocu nekad da kazem da je moj Yugo, kojeg je cale kupio nov za oko 10 000 maraka '91. godine, presao (lupam) 250 000km bez generalne.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

Koliko moze motor da predje :: Komentari

Anonymous

Počalji Uto Avg 31, 2010 7:46 pm od Gost

Normalno je tu da baca ulje jer je rupa na 15cm od kartera gde ulje stalno prska.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Uto Avg 31, 2010 7:58 pm od Gost

OK, znaci lazna uzbuna.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Uto Avg 31, 2010 8:44 pm od Gost

sa osvezenim motorom moze da predje 10 ili 150000,zavisi u kakvom je stanju ostatak motora...to ne moze niko da ti garantuje,nije to generalka Wink
a ako menjas motor i ako bi radio budzenje,predlozio bi ti 1.6 jer on ima kovane klipove za razliku od 1.5 Wink
kao sti ti svi kazu,proveri kompresiju,pa dalje planiraj Wink

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Uto Avg 31, 2010 11:12 pm od yugo

Svi su ti vec sve rekli.
Pukom zamenom karika ne dobija se nista. Od 5 do 10000km plafon ce jos da tera, prethodne (stare) karike, narisaju cilindre. Bez obrade bloka nema nista.
Vrati se na gusce ulje koje si koristio, ovo ti je mnogo velika potrosnja ulja na tu kilometrazu!
Ovo ulje sto ga sad koristis ti je dobro kad je motor zdrav i nov.
Nemoj da ga gazis, vozi ga umereno, 80 plafon, taj motor je pred generalnom, nek ti potraje jos malo dok se ne organizujes i prikupis kintu.
Ne mora meris kompresiju, sve je jasno kroz potrosnju ulja, a sto ti je Vlatko reko, mora da baca ulje, blizu je karter i pumpa unutra.
Tvoj je 1.1, nikad nije otvaran, specijala moze da se predvidi, pa mozes i neke bolje klipove i karike odmah da narucis, ako oces juga hibrida i ne interesuje te 1.6, za koji neces da znas ukakvom je stanju, jedino da mu meris kompresiju na licu mesta kad ga gledas, sve ostalo je macka u dzaku.
Ako radis taj motor, nemoj zmija da te ujede da se uvatis za motins 27 Mart!


poz

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 12:12 am od Gost

700-800ml na 5000km nije narocito potrosnja ulja, to je oko 150ml na 1000km, pa novi VW/Audi motori imaju fabricki propisanu potrosnju ulja 0,5l na 1000km !!!
Zastavini motori imaju dozvoljenu potrosnju ulja do 300ml na 1000km, a znam dosta njih koji su vozili i po 15-20000km sa potrosnjom od litar na 1000km.
Prema tome, moze taj motor jos dosta da predje, vozi i uzivaj.

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Sep 01, 2010 12:36 am od yugo

Kod visokoturaznih masina to je normalna pojava. Yugo je daleko od toga.
Samo da ga ne cima previse i gazi, a ako nece da dokupljuje ulje na 5000 nek se vrati na staro ulje.
Sve u svemu vozim 5-40 sintetiku, moja potrosnja ulja je jednaka NULI na 15000km.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 1:19 am od Gost

Zastavini motori su visokoturazni.
Da nije to mnogo, 15000km sa istim uljem ?
Ja nikad nisam vozio vise od 6-7000km sa istim uljem.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 2:01 am od Gost

Epa, ja ga gazim. Nije nikakav problem da na plin u trecu izvucem 120. Mislim da moze i vise, ali me strah malo da nesto ne otkaze, jer ipak ima 138 000km iza sebe.
Mislim da ovaj motor moze jos da tera. Ako sa njim izvucem 250 000km, ja sam prezadovoljan.

Moj cale je pre 55-ice imao 45-icu. Prodao je svom sestricinom '91. godine i kupio novu 55-icu.
Njegov sestricin (moj brat od tetke) je sa tim Yugom otisao u Nemacku i prodao ga tamo.
Kaze cale da je 55-ica duplo bolja od 45-ice, da se 45-ica dosta kvarila, platine zezaju, bucan je...
Moja tetka ima 45-icu i na 90 000 je radila drugu generalnu.

Nekoliko puta sam planirao da prodam Yugica i kupim neki noviji, ali ipak ce to biti polovan, vlasnik ce sakriti neki detalj da bi ga bolje prodao, a ovaj moj je ceo svoj zivot bio u rukama moje porodice, nije ga vozio niko osim caleta, cuvan je kao da je jedini.
Ima neku sentimentalnu vrednost za mene i moju porodicu.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 2:16 am od Gost

Hvala drugari! cheers

@Medolino
Ne sekiraj se uopshte za ulje, naravno da baca, pod pritiskom je ulje u motoru, a shto se tiche potroshnje to je standard. dok god lepo pali i normalno gasi lampicu za ulje uzivaj. Mogu da ti preporuchim Lukoilovo mineralno 15-40 ako vozish na plin poshto sam i ja imao zajebanciju sa istim (skoro 1L na 1000km), zadnja tri meseca od kako koristim ovo je potroshnja oko 150ml na 1000 km, shto je izuzetno malo obzirom da mi je auto preshao 185000km a ne vozim ga lagano uopshte.

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Sep 01, 2010 12:18 pm od yugo

Vlatko, sa obrtajima koje postizu mogu da upadnu u tu grupu.
Medjutim, kvalitet materijala, prvnstveno mislim na karike i klipove je nikakav, pogotovu ako je motins 27 Mart.
Karike su im vise kockaste nego okrugle, firma u stecaju i sa strajkovima radnika, prava formula da je kontrola kvaliteta nikakva tj.ravna nuli.
Teorijski da motor moze da postize odgovor je DA, realno NE, sa takvim delovima. Ranije je kvalitet bio mnogo bolji ali opet ne na tom nivou da se iskoristi pun potencijal motora.
Kad se na sto stave
Motins
Mahle
Borgo Novo
Goetze
razlika je ogromna samo na prvi pogled.
Moze da bude visokoturazni jedan kratak period od 20.000km u ovakvoj varijanti.
Cemu sve to i zasto praviti auto za 20000, to je barem neka moja filozofija, jer takav mi i ne treba.

Sto se tice ulja, medolino trosi mineralno 15-40 ulje i to u lepoj kolicini. To ulje nije nimalo retko pa da ga trosi, a trosio mu je i jos guscu 20ticu.
Iz toga ladno izvlacim zakljucak da mu karike lagano ali sigurno odlaze.
Zbog toga mu ja licno ne preporucujem gazenje, ako hoce da poslusa poslusa, ako ne nista, znam sta ga ceka.

Medolino, da koristis jos redje ulje, auto bi isao jos bolje i jos brze. Retko ulje=brzi rad, nema gustine ulja koja ti samo koci motor. To ti je kao da hoces da hodas/trcis kroz vodu, mnogo si brzi na suvom nego da to radis kroz vodu.
To je ono sto kazemo "teorijski" da motor ima potencijal.
U sustini u najidealnijim uslovima, olaksani delovi, dobri delovi itd...gde je naravno ukljuceno i retko ulje, motori 1.1 i 1.3 imaju odlican potencijal izvlacenja snage.
Ali je to izvlacenje dzabe, ako su motins karike, koje ce pri vecoj kompresiji da se raspadnu, jer motor sigurno neces da radis a da ne brusnes i glavu.

Sto se zamene ulja na 15000 tice, radio sam testiranje radi provere, inace ja ga licno menjam na 10000. Gubitak ne postoji. Koliko se secam medolino koristi seleniju, to nece da ispari samo od sebe i ne spada u neko bas niskobudzetno ulje, kakvih ima na trzistu, pa sam ja jos vise ubedjen.
Kod novijih benzinaca fabricke preporuke za zamenu su na 30 i 40000km.
Po meni previse optimisticno, tj. nije optimisticno nego se na takav nacin bore za prodaju, imam par kolega koji voze nove automobile i licno sam im savetovao da se ovakvih fabrickih preporuka ne pridrzavaju!




Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 1:06 pm od Gost

Sto volim kad se neko ovako raspise. bounce
Moj kumasin ima Yugo 60 (u saobracajnoj pise 1.3 litara, sto je greska), znaci 1116ccm sa dvogrlim. Presao je 210 000km i dalje ide dobro.
Ode on kod majstora da menja ulje i te zezancije (covek radio u Zastavi) kada je Yugic jos imao 120 000 km, a mehanicar mu kaze da vozi jos 20 000 i da rade generalnu.
Posle 20 000 ode on opet kod njega, a mehanicar mu opet isto kaze.
Sa tim Yugicem idu svake godine po 5-6 puta za Crnu Goru, pa i ove, radi bez ikakvih problema. Voze ga na benzin.
Zadnji problem sa tim Yugicem je bio taj sto je stajao 2 meseca i nije radio za to vreme, pa nije hteo da upali.
Kazu oni meni da odem kod njih sa svojim Yugom, ostavim ga i uzmem njihov da ga malo vozim. affraid

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Sep 01, 2010 4:08 pm od yugo

To sto je radio u Zastavi nista ne znaci, pitanje je do samog coveka, jel Ok ili nije, ono sto se kaze poverenje. Druga stvar je znanje/neznanje.
Ma svakakvih imas. Mnogo prevara i onih sa pricom,vozaju te i izmisljaju se,prave filozofije, a veze nemaju.
npr ako ti mehanicar vozi yugo, bezis od njega. To je zlatno pravilo. Sto? Pa ima svakakvih, gleda da si otvori poso, trebaju mu pare ili delovi za njegov itd... imas svasta.
Imao sam ja iskustva sa jednim kretenom, udavao cerku pa mu trebale pare da se vadi, nedao bog da ne ispadne dzek u drustvu i da nema pare cerku da uda ko faca, onako da rasipa...
E takve stvari, nemastina, coveka nateraju na svasta da radi i sto jeste i sto nije fer.
Covek probao, pa udario glavom u zid, sta cu mu...
To da auto predje 200000 ne kazem da ne moze, ide on, al kako ide to je pravo pitanje?
Isli su i moji drugari u CG na more sa kecom iz 1978, isli su, vukli se 60 i jedva se vratili posle nazad.
Vozimo godinama lose gorivo, u kriznim vremenima sankcija u automobile je sipano daj koje das ulje samo da tera. Da nam je bilo sve kako treba i da nismo prolazili kroz takve stvari i ti motori bi bili ok i mnogo bolji, ali ovako mrk...

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Sre Sep 01, 2010 5:42 pm od Gost

Naravno da motor ne moze biti isti nov i posle 200 000km, ali on i dalje ide 140, pali lepo.
A to sto stalno idu sa njim u CG i nikad ih nije izneverio, znaci da nije u toliko losem stanju.
Oni idu po 4 u Yugu i jos natovareni po onim CG-brdima/planinama (Berane).

Sto se tice majstora, njega zna pola Jablanickog okruga. Posao koji on uradi je stvarno uradjen. Covek radi polako, sin takodje radi s njim, ali svaki posao uradi neverovatno dobro.
Skup jeste, ali to nije bitno, bitan je kvalitet.
Jedan drugi majstor u GRD radi s bratom SVE I SVASTA, ali kod njega uvek imam reklamaciju.
Znanje je moc.

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Čet Sep 02, 2010 1:43 am od stevdzan

ma brate ti izmeri kompresiju i da vidimo sta je sa tvojom motorom
a te price da batalimo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu