YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proleterova izduvna grana

Ići dole

25092010

Počalji 

Proleterova izduvna grana Empty Re: Proleterova izduvna grana




Neby ::Pa nema li u LE da se kupi? Kod nas na buvljaku vikendom ima sta oces, a i kod ovih sto rade auspuhe isto, a isto i prave sta hoces.
Uzima covek cevku od 4-5m i savija po zelji. Uz kecevu izduvnu tebi treba da se samo malo savije da zaobidje birac brzina.
Jer ti preko neta pokusavas da nadjes?

Ima u LE, ali nisam mogao do tamo da odem. Kupio mi brat u Vlasotincu, ali nije htela lepo da se uhvati, pa smo se malo igrali sa CO2.
Onaj Proleter nista ne valja, ali bolje i on nego cepan lonac.
Kad je u brzini i padaju obrtaji, tad ima extra zvuk.
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

Proleterova izduvna grana :: Komentari

avatar

Počalji Sub Sep 25, 2010 11:27 pm od yugo

@Iguana, sve ok, celik i cao.
znamo za isti otpad, ne znam gde drugd da pogledas, probaj buvljak subotom, mozda nesto izadje.

@medolino
Cekaj, ne mogu da te navatam u kom je statusu.
Imas kecevu granu, burazer uzo cev, to ste izvarili i skroz na kraju si sta stavio, proleterov lonac?, od cega?

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Sep 26, 2010 12:51 am od Gost

Ne. Imam Proleterovu izduvnu dvocevku za Koral In, a na izduvnu granu dolazi cev takodje od In-a. Srednji lonac i zadnji lonac su ostali isti. Nemam sad para ceo auspuh da pravim.
A moralo je da se prepravlja, jer cev izmedju izduvne grane i srednjeg lonca kod In-a i Korala 55 nije ista.
Nervira me ovaj metalac zvuk na nizim obrtajima, ali to je od grane.

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Sep 26, 2010 1:20 am od yugo

Posto nista drugo nisi menjao to je od grane, a zasto uze nju ako si vido debljine zidova, cena?
Dobro nema veze, sledece godine boze zdravlje pa ce bude i nek bude bez srednjeg lonca.
Vozi se sad malo, vidi oseti li se razlika, mada na dole nista nije menjano.
Pozzz

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Sep 26, 2010 3:12 am od Gost

Drugari zna li neko kako da nabacim dvogrlni na 45????? Bilo kakva ideja dolazi u obzir jer ne vracam karb pa da je ne znam shta!!!!!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Sep 26, 2010 3:32 am od Gost

treba ti usisna grana od fiat 850sc ili da pravis adapter kod strugara i naravno karburator...neisplativo je ako mene pitas...

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Sep 26, 2010 11:01 am od Gost

Neby ::Posto nista drugo nisi menjao to je od grane, a zasto uze nju ako si vido debljine zidova, cena?
Dobro nema veze, sledece godine boze zdravlje pa ce bude i nek bude bez srednjeg lonca.
Vozi se sad malo, vidi oseti li se razlika, mada na dole nista nije menjano.
Pozzz

Uzeo sam Proleterovu, jer je bila skuplja, pa sam mislio da je bolja. Posle sam se raspitao koja je bolja i saznao da je Kilerova bolja zbog debljih zidova.
Ma svece se resi.
Proleter je kostao 1550, a Kiler 1300.
Vidi, na 80-90km/h u petoj se cuje taj metalac zvuk, a na 100 se izgubi.
Sinoc sam ga vozio 130 i bas tiho radi.

E, da. razlika izmedju stare (fabricke) kratke dvocevke i ove nove duze dvocevke u tezini je velika. Stara je dosta teza.

Koju granu (proizvodjac) su fabricki stavljali na Zastavu 101, Zastavu 101 SC i Yugo Koral 55 te '91.?

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Sep 26, 2010 7:40 pm od yugo

Sa kim je disa tada sklopio dil haha
Za njih je celu tablu trebala da radi EI Nis, imali su sve masine i alate, najmodernije na balkanu u to vreme, mogli su da brizgaju table babaroga, ali cuvena prica kaze da je EI odbijen, jer je disa iz KG morao u Hrvatsku na more...
Zastava proleter bi trebao biti proizvodjac, u to vreme su i proizvodili kako treba, posle pocinje kriza-sankcije i fush.
Stara teza a kraca, a nova duza a laksa, debljina materijala ili zidova ko sto si vido.

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Sep 26, 2010 8:58 pm od Gost

to je zato sto je koriscena ista kolicina materjala,samo drugacije presovana Smile)))

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Ned Sep 26, 2010 9:11 pm od stevdzan

pa koja je kvalitetnija je pravo pitanje

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Sep 26, 2010 9:20 pm od yugo

U svakom slucaju ako oces da ti duze traje, sa debljim zidovima.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu