YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lupkanje u motoru

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

27032010

Počalji 

lupkanje u motoru - Page 2 Empty lupkanje u motoru




ne znam dali sam postavio temu na pravo mesto, vi izbrisite ako smeta necu se ljutiti,ali imam problem i treba mi pomoc,uradjena mi je generalna na motoru ali kad auto radi na leru cuje se neko lupkanje,majstor kaze da je to neko aksijalno setanje bregaste i da je to normalno i da nije strasno mene uzasno nervira,i htyeo bi da se otarasim tog zvuka,i nikako paljenje da ustelujemo da valja uvek se cuju po malo ventili a i desava mi se da se razvodnik sampomeri ne znam sta da radim a strah me da ceo posao ne ode u propast

POMOC ??????????????? I love you
stevdzan
stevdzan
Web master
Web master

Broj poruka : 1173
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 39
Lokacija : kraljevo
Raspolozenje: : udri brigu na veselje

Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

lupkanje u motoru :: Komentari

avatar

Počalji Pon Maj 03, 2010 4:15 pm od yugo

Oslusnuli smo to lupkanje juce. Bregasta i nista drugo. Treba da se izvadi i izmeri, da se provere lezajevi i ako se uklapa u specijale da se obradi, ako ne druga bregasta i lezajevi
u skladu sa njom. On bas ima lupanje, nisu ventilcici. To je jako cudno jer mu je radjena generalna a da nije provereno, ali ocito nije.
A sto se ovog poliestera tice ja rekoh Stevi sta mislim da treba da promeni, a na njemu je sta ce i kako ce.

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pon Maj 03, 2010 5:36 pm od Ivan

znaci ipak bregasta... hmm majke mu ga... Mad

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pon Maj 03, 2010 6:21 pm od stevdzan

i ja kazem majke joj ga metem,odmah otisao jutros kod majstora i uneli smo neke sitne promene, dve plocice smo promenili na izduvnim ventilima bile su se rastelovale ustanovili da je jedan bregic onaj skroz desno kad se gleda u motor malo se izostrio,skidali je nismo al to ce da premerimo kad nadjem durgu bregu onu od onog mocnog kecige

lupkanje u motoru - Page 2 20100502002.th

Uploaded with ImageShack.us

lupkanje u motoru - Page 2 20100502001.th

Uploaded with ImageShack.us

rezultat stelovanja je malo ublazeno lupkanje al i dalje lupka morace da se menja ta brega i da se meri na lezajevima,al poboljsanje je da se vise ventili ne cuju da cagaraju ,paljenje nije pomerano tako da je bar nesto reseno

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pon Maj 03, 2010 9:33 pm od Ivan

dobro je,za sad reseno... kolko kosta bregasta gore kod tebe ?

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Maj 04, 2010 12:29 am od stevdzan

oko 2000 plus minus kako se naleti jedan mi iz kragujevca nudi za soma i osamsto navodno italijansku i navodno iz onog keca sporta al nesto sam i sa nebijem razgovarao pa ce da vidi i on po nisu da nadjemo adekvatnu za mene sve ponude dolaze u obzir

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Maj 04, 2010 12:35 am od Ivan

tolko su i ovde... 20ak evrica... a sta je bilo s te bregaste kod leskovcani valjda su iz keca specijala za 1500 din rekose da imaju,vidi s njima pisali su to ovde negde na forum Wink

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Maj 04, 2010 12:38 am od stevdzan

pojma nemam videcu sta se nudi nego nikako imam sve nekih vaznijih problema da resim pa tu bregu stavljam po strani

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Maj 04, 2010 12:41 am od Ivan

polak samo jedno po jedno Wink

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Ned Jun 06, 2010 10:15 pm od stevdzan

o ljudi muke moje sa ovim mojim autom sve je lepo funkcionisalo ventilcici sljakali kosecer nisu se culi sve do pre neki dan sad su opet poceli da cagaraju tacno cu da se obesim opet moram da idem da proverim


i da uzgred imam pitanje i ocekujem pomoc da ne otvaram drugu temu koje kablove da kupim da budu kvalitetni posto su moji kablovi probili siba struja na sve strane kojii su dobri i dali moze od nekog drugog tipa automobila da se nabudzi na yuga?????????

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Ned Jun 06, 2010 11:36 pm od vanja

NGK kablici su koliko ja znam najbolji,uglavnom je koliko para toliko i muzike...mada imas i champion Razz

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pon Jun 07, 2010 6:29 pm od Ivan

Kao sto rece spaske ngk je ngk Wink ali ako se nema kinta uzni silikonski oni su oko 500 kinte ja uvek njih uzimam i zadovoljan sam...

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Jun 08, 2010 11:36 pm od stevdzan

a koliko su ti ngk pare isu problem nema ih al imam obraz za sve,a jel ima jos nesto kvalitetnije od nekog drugog auta naprimer i jel ima veze duzina kabla,mislim jel utice na neku diskusiju u paljenju ako je naprimer prvi kabal najduzi ili neki drugi sve jedno

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Sre Jun 09, 2010 12:10 am od Ivan

Ja mislim da duzina nema veze samo da lepo provodi... A za ngk neam pojma kolko su valjda zna neko od ovi nasi nislije lol!

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Jun 09, 2010 2:59 pm od stevdzan

zna neby sigurno samo sto je nesto nestao u akciji hhhhh
a sta rekoste zna li ko pasuju li neki sa nekog drugog auta mozda

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Jun 09, 2010 6:54 pm od vanja

Nema veze duzina bre,koj vam je? Laughing Sta ce ti od drugog auta,ti bi da capis od nekog Nemackog krsa starog 15 god...Salim se,ako imas para kupi NGk,ako nemas bilo koji silikonski ce ti zavrsiti posao...od drugog auta ti uopste ne treba nije ti to nuklearna nauka,pa da trazis nesto vrhunski.

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Pon Jun 14, 2010 8:52 pm od Ivan

Sta je bilo s ti kablici jel si uzo ?

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Pon Jun 14, 2010 11:55 pm od stevdzan

nisam trenutno sam zakovao u mestu nem para ni za one najlosije al radim na tome ,nasao sam neke QK narka engleske proizvodnje 1200 kinte al sad nebija nema pa ne znam kakvog su kvaliteta i isplati li se davati te pare takodje sam nasao i lamelu i korpu kod njih oko 6500 hiljada je set al bi mi trebao neko da mi kaze zna li sta o toj marki delova ja se vodim onom starom sto je skupo mora da vredi al to ne mora uvek da bude tacno pa bi voleo pomoc ako ko ista zna ili nadje na netu neki valjan podatak posto to meni bas i ne polazi za rukom

Nazad na vrh Ići dole

Ivan

Počalji Uto Jun 15, 2010 1:27 am od Ivan

Neznam brate prvi put cujem za tu marku,ja ti kazem uvek uzimam one obicne silikonske od 500 kinte i nisam do sada imao problem sa njima,e sad mozda neko ima iskustva i sa ovim sto si ti naso pa taj ko zna neka se jaaaaaaaaaaaavi lol!

Nazad na vrh Ići dole

Paya Le

Počalji Uto Jun 15, 2010 1:56 am od Paya Le

stevo nije QK nego QH i probaj sad na netu mora da ti izbaci a delovi vrede sve pare, pozzz Wink

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Jun 15, 2010 10:44 am od stevdzan

hvala pajo na ispravci moja greska pogledacu sta kazu al kazem dzaba ja gledam statistike kad ne znam sta da gledam al i j a bi rekao da vrede sobzirom koliko kostaju

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Uto Jun 15, 2010 10:51 am od yugo

Kablove iskljucivo koristim Bosch, koje takodje preporucujem. Kupuju se na komad po duzini. Najkraci su najeftiniji i cena varira po duzini, sto duzi to skuplji. Ja to radim tako sto parkiram u Obilicev Venac, demontiram koji mi treba, udjem u radnju i odmerim duzinu i uzimam. Svecice koristim NGK standardne opstepreporucljive, a kad uzmem NGK iridijumske cu vam kazem kako se ponasaju (a ponasace se samo tako)
Poz

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Uto Jun 15, 2010 12:54 pm od stevdzan

u cemu je razlika izmedju ngk obicnih i ngk industriskih kako se ralikuju i koja je fora mislim obe su ngk

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Sre Jun 16, 2010 11:50 am od yugo

Iridijumske svecice omogucavaju bolje paljenje i sagorevanje, manju potrosnju,povecanje snage prilikom ubrzavanja, bolji odziv papucice gasa.
I jedne i druge su od istog proizvodjaca tj.NGK, ali se razlikuju u nacinu izrade i u materijalima. Iridijum je kao materijal najbolji i prevazilazi platinum, nikl,zlato i srebro.

Nazad na vrh Ići dole

stevdzan

Počalji Sre Jun 16, 2010 1:48 pm od stevdzan

joj izvini ja sad videh tek da si napisao iridijumske a ja sve vreme cito industriske,a kako da razlikujem jedne od drugih kakao da znam da mi nisu uvalili sranje

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu