YUGO FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prepravka 1.1i u 1.6i pezo motora

Ići dole

28032010

Počalji 

Prepravka 1.1i u 1.6i pezo motora Empty Prepravka 1.1i u 1.6i pezo motora




Postoji li mogucnost da od postojeceg 1.1i pezo motora napravim 1.6i (kao u floridi), i sta mi sve treba od delova ako je moguce?
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Share this post on: reddit

Prepravka 1.1i u 1.6i pezo motora :: Komentari

avatar

Počalji Ned Mar 28, 2010 9:30 pm od yugo

Takva mogucnost ne postoji, ali postoji mogucnost da nadjes 1.6 motor takav, pa da ga ubacis. Razlike su ogromne u promerima: blok motora,klipovi,klipnjace,radilica,glava, da bi operacija bila uspesna, zato je nemoguce.
Racunar je isti, ali njegovo podesavanje (mapiranje) nije isto, pa bi moralo da se radi i cipovanje na nove vrednosti.
Sve sto se uradi mehanicki, proprati se cipovanjem.
Moj savet ti je da to ne radis, tvoj auto i takav kakav jeste ide super i siguran sam da te super i sluzi.
Njega samo majstori ne mogu da vole, jer im pare ne donosi.
Imas super autic, samo ga cuvaj, redovno odrzavaj i uzivaj.
Ako bas imas volju, ganjaj taj 1.6 da nadjes, ali moras razmisljati automatski i o drugim stvarima kao sto su kocnice, i ojacanja same skoljke npr...
Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole

Anonymous

Počalji Ned Mar 28, 2010 9:58 pm od Gost

Moj auto je 2008 godiste i presao je samo 5000 km. Ide zaista dobro, ali me zaintrigiralo to sto sam video 1.6i motor u jugu cup i deluje da po gabaritima nema nikakvih razlika. Znam da su razlike unutra u precniku i hodu klipa (sto i odredjuje zapreminu motora). Jasno mi je da su klipnjace krace i da je drukcija radilica ali zato i pitam da li sve to moze da se spakuje u postojeci blok motora. Bio bih zadovoljan kad bi samo povecanjem hoda klipa na 82 mm uz zamenu klipnjaca i radilice (od 1.6i motora) uspeo da dobijem vecu zapreminu motora. Zato me i zanima kolika je duzina radilice, da li su isti precnici rukavaca, da bi se to eventualno moglo spakovati.?

Nazad na vrh Ići dole

avatar

Počalji Pon Mar 29, 2010 4:12 pm od yugo

Mozes da otvoris AutoDatu i da uporedis TU1JP i TU5JP motore i njihove radilice, pa ces videti razlike.
Poz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  od Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu